fbpx

Cariere

Reprezentant medical

Rolul implică interacțiunea directă cu medicii si personalul administrativ din unitatile medicale, publice si private, pentru promovarea portofoliul companiei.

Locațiile vizate: Craiova, Bucuresti, Cluj și Iași.

Candidatului ideal deține:

  • Studii superioare (în domeniul medical sau alte domenii conexe);
  • Cunoștințe tehnice;
  • Cunoşterea și înțelegerea pieței medicale (reprezintă un avantaj);
  • Experienţă în vânzări, servicii clienți;
  • Abilităţi dе prezentare şi negociere;
  • Permis dе conducere (categoria B);
  • Cunoaşterea limbii engleze;
  • Cunoştinţe de operare a calculatorului (Microsoft Office, experienţă în raportarea activităţilor – se va utiliza un program special pus la dispozitie dе către companie);
  • Etica și integritate, comportament profesionist, asumarea și respectarea responsabilităţilor;
  • Dorința de a lucra intr-o companie orientata către performanță;
  • Capacitatea dе a lucra atât în echipă, cât și pe cont propriu.

Descrierea jobului

  • Activează în cadrul echipei, având urmatoarele atribuții și responsabilități:
  • Planficarea, promovаrеa şi vânzarеa gаmei de produsе către potenţialii cliеnţi;
  • Realizаrea obiеctivеlor de vânzări şi аtingereа tаrgetului;
  • Administrarea eficientă a portofoliului de clienţi;
  • Soluţionarea eficientă a solicitărilor clienţilor;
  • Respectarea procedurilor interne.

Beneficii

  • Pachet salarial atractiv (fix + bonusuri de performanță);
  • Mediu de lucru profesionist;
  • Mijloacele necesare pentru buna desfășurare a activității (telefon, laptop, mașina);
  • Acces la platforme și instrumente care asigură formare si dezvoltare, atât personală cât și profesională continuă.

Inginer service aparatură medicală

Locația vizată: Craiova

  • Instalează și pune în funcțiune aparatură furnizată de Supermedical
  • Realizează training de folosire pentru aparatura instalată la beneficiar
  • Este responsabil de diagnosticarea aparaturii medicale și remedierea defecțiunilor apărute
  • Asigură mentenanța aparaturii medicale, conform specificațiilor producătorului
  • Efectuează revizii periodice, în conformitate cu specificaţiile producătorului
  • Verifică parametrii de funcţionare ai aparaturii medicale
  • Este orientat către rezolvarea problemelor clientului și acționează în această direcție
  • Este preocupat să-și îndeplinească sarcinile eficient și fără să afecteze activitatea beneficiarilor
  • Menţine o bună relaţie de colaborare cu beneficiarii echipamentelor
  • Respectă procesele și procedurile interne ale companiei
  • Se raportează permanent, în activitatea de service, la documentația oferită de producători
  • Asigură un management eficient al resurselor necesare activității de service: aparatură, piese de schimb, consumabile, echipamente demo etc.
  • Este preocupat de comunicarea eficientă în cadrul companiei, atât pe verticală cât și pe orizontală
  • Transmite constant către companie informații cu privire la situațiile întâlnite în teren: starea echipamentelor, defecte, eventuale reclamaţii etc.
  • Cooperează cu departamentele de vânzări și marketing în îndeplinirea strategiei de dezvoltarea a companiei
  • Oferă suport departamentelor de vânzări și marketing pentru participarea la congrese, prezentări de produs, demonstrații live, ateliere etc.
  • Își centralizează zilnic activitatea prin completarea CRM-ului
  • Completează documentația aferentă activității sale: formular de service, foaie de parcurs, ordin de deplasare, deconturi etc.

Candidatul ideal

  • Studii superioare tehnice, relevante pentru post: inginerie medicală, electronică, automatică, electrotehnică, mecanică fină etc.
  • Cunoștințe solide in domeniul aparaturii medicale, in special în ultrasonografie și osteodensitometrie. Cunoștiințe din domeniul radiologic constituie avantaj.
  • Experiență în posturi similare: minimum 1 an
  • Limba engleză – nivel avansat
  • Fluență IT
  • Permis de conducere categoria B
  • Disponibilitate ridicată pentru deplasări

Aptitudini:

  • Excelente aptitudini tehnice
  • Excelente abilități de comunicare și negociere
  • Spirit metodic, organizat, atenție la detalii
  • Spirit și capacitate de a lucra într-o echipă
  • Perseverență, seriozitate, adaptabilitate
  • Deschidere la nou și spirit de inițiativă

Trimite-ne un CV!

    Sunt de acord cu Termenii si Conditiile.

    Descrierea companiei

    Companie romano-germană, distribuitor autorizat de echipamente și aparatură medicală, cu o prezență de peste 14 ani pe piața serviciilor medicale din România.

    Supermedical își dorește să aducă un plus de valoare în sistemul medical din România, să creeze un mediu profesionist de lucru pentru medici, având ca obiectiv final îmbunătățirea sănătății oamenilor. Facem acest lucru prin produse inovatoare, competitive, fiabile și de cea mai înaltă calitate. Prin integritate și respect.

    Partenerii noștri sunt lideri de piață la nivel mondial, etalon când vorbim despre inovație, fiabilitate și tehnologii avansate: Siemens Healthineers, Halyard, Visus Health IT, Norland at Swissray sau Medical Econet.

    Dacă și tu crezi în evoluție, integritate și respect, vrei să lucrezi într-o echipă dinamică și plină de entuziasm, vino lângă noi! Împreună putem pune bazele unui mediu de care să fim mândrii!

    lista firme echipamente medicale